Historie

ZALOŽENO 1877

Naše 138 letá historie není jen speciální, je tím, co nás dělá unikátní. Náš příběh začíná v roce 1877, kdy náš zakladatel, William Wilson, vyvinul první dětský kočárek na světě. William vyvinul inovativní pružinový systém – dnes slavné odpružené Silver Cross zavěšení – a společně se skládací stříškou stvořil první moderní kočárek.

Silver Cross royal connections

KRÁLOVSKÉ SPOJENÍ

Jméno Silver Cross má dlouhé spojení s monarchií, počínaje dodáním kočárku pro krále George VI. Na obrázku je princezna Grace z Monaka (vpravo) a (vlevo) její královská výsost královna Alžběta, princ Filip a malý princ Charles.

Silver Cross Rolls-Royce of Prams history page

ROLLS-ROYCE MEZI KOČÁRKY

Silver Cross brzy získal reputaci vysoké kvality provedení a designu a vyrostl do jedné z největších exportních firem ve světě. V polovině dvacátého století byla společnost proslulá jako výrobce „Rolls-Royce mezi kočárky”.

Silver Cross Hi-Style and Carnival

ZNÁMÉ JMÉNO

V 60. letech minulého století Silver Cross proslul jako britský prémiový výrobce kočárků. Firma pokračovala ve výrobě klasických kočárků, ale také nové modely se začaly vyrábět podle požadavků moderních rodin. Silver Cross se stal obecně známým pojmem, který si zamilovali a důvěřovali mu rodiče z celého světa.

Silver Cross heritage Wayfarer

WAYFARER LÁMAJÍCÍ REKORDY

V 80. letech stoupaly požadavky na lehčí, adaptabilní kočárky. Silver Cross Wayfarer představil unikátní polohovací sedačku a stal se tak populární, že bylo prodáno přes milion kusů.

Silver Cross Flagship Store in Shanghai

GLOBÁLNÍ EXPANZE

Naše produkty se nyní prodávají do více než 70 zemí celého světa a Silver Cross má kanceláře v Hong Kongu, Shanghai, Melbourne a Barceloně. Náš nový reprezentační obchod (na obrázku) je na prestižní adrese Plaza 66, Shanghai.

Best Start in Life for the History Page

NEJLEPŠÍ START DO ŽIVOTA

Dnes má Silver Cross stále hlavní sídlo v Yorkshire, England. Pokračujeme ve vývoji nejlepších inovativních kočárků a výrobků pro miminka. Jsme hrdí, že můžeme říct, že v průběhu času více než 10 milionů rodičů si vybralo Silver Cross, aby jim byl pomocníkem pro nejlepší start jejich miminka do života.